TALANTU PILSĒTAS PROJEKTI
  • Aktuālie Erasmus projekti
  • Realizētie starptautiskie projekti
    • Nordplus projekti
    • Dalība dažādos projektios
    • Dalība dažādos projektos līdz 2013
    • Realizēts - LIME
    • Realizēts - Create to integrate
  • Vietējie projekti
    • 2021.-2023.gads
    • 2018.gads
    • 2017. gads
    • 2016.gads
    • 2015.gads >
      • Socialais vilnis
    • 2014.gads >
      • Komunkaciju labirinti
    • 2013.gads
    • Demokratiskie studiju apli, SIF
    • 2012.gads
    • 2011.gads
    • Lidz 2011.gadam
  • Kontakti
    • Privatuma politika
  • English
  • DWELL

Talantu pilsētas starptautiskie projekti un pieredzes apmaiņas braucieni:

Erasmus plus COSI  projekta mācības Rumānijā.2021. gads

Laika periodā no 2021. gada 9. līdz 16. oktobrim beidzot notika jau sen plānotās Erasmus Plus  apmācības jaunatnes darbiniekiem Rumānijā, Gura Humorului.
No Latvijas  projekta partneris bijām mēs, biedrība Talantu pilsēta, un uz mācībām devās 3 biedrības jaunatnes darbinieki – Rita Liepiņa, Maira Magreca un Agrita Balcere.
Kursus organizēja organizācija ARVIS Solutions no Rumānijas ar lielisko treneru komandu – Anca, Miruna un Isabella. Piedalījās 35 dalībnieki no 12 dažādām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Armēnijas, Albānijas, Azerbaidžānas, Grieķijas, Turcijas, Tunisijas, Itālijas, Spānijas un Anglijas. Dalībnieki – gan dažāda vecuma, gan ar dažādu pieredzi, tāpēc tiešām daudz ieguvām gan profesionālajā, gan personiskajā izaugsmē.
Tēma – Komunikācija un Sociālā iekļaušana. COSI = Communication for Social Inclusion. Bija gan teorētiskās lekcijas, gan praktiskās nodarbības un milzīgs daudzums ar jaunām un jau zināmām neformālās izglītības metodēm – Foruma teātris, Portretu galerija, grupu darbs. Visi dalībnieki tika sadalīti 3 grupās un vienlaikus arī jau tapa gan projekta buklets, gan blogs un video. To visu paveica paši dalībnieki! Rezultāts būs skatāms Facebook mājas lapā – https://www.facebook.com/ARVIS-182450935587533/?ref=page_internal
Bija arī jauki izbraucieni uz Gura Humorului pilsētiņu, uz  Voronetas  klosteri, uz Rarau kalniem, ar dažādiem uzdevumiem. Katra valsts sevi prezentēja starptautiskajā vakarā. Kā atzīst dalībnieces no Latvijas, lai arī bijām gados nedaudz vecākas, iekļāvāmies ļoti labi, un piedalījāmies visās aktivitātēs. Iegūti jauni kontakti, idejas, iedvesma turpmākajam darbam. Sakarā ar Covid -19 situāciju gan mūsu valstī, gan Eiropā, dažās aktivitātes nebija tik plašas, kā plānots, piemēram bukletu dalīšana un projekta popularizēšana. Arī iepazīšanās ar vietējās skolas jauniešiem notika online Zoom konferencē, bet tāda nu ir šī brīža reālā situācija.
Es personīgi vēlreiz pārliecinājos, cik svarīga ir komunikācija, saziņa svešvalodā un sociālā iekļaušana. Ne brīdi nejutos atstumta vai  nesaprasta.  Kaut vairāk būtu šādu iespēju gūt pieredzi no citiem!
Agrita Balcere 

Projekts: My First Erasmus ​2018.gads. 

2018.gada 6.-12.augustā Lietuvā, Jovariškes ciemā norisinājās projekts "My first Erasmus+”, kurā piedalījās arī 6 dalībnieki no Latvijas, Talantu pilsētas. Projektā tikās jaunieši no 6 valstīm – Lietuvas, Latvijas, Polijas, Turcijas, Grieķijas un Rumānijas. Nedēļas garumā jaunieši apguva izklaidējošas un izzinošas spēles, mācījās par kompetencēm, Erasmus+ programmu, baudīja un iepazina citu valstu kultūras, piedaloties nacionālajos kultūras vakaros, kā arī devās ekskursijā uz Traķiem un Viļņu.
Jauniešiem tā bija pirmā šāda veida pieredze. Projekta dalībnieces dalās savos iespaidos.
Samanta: “Man viss ļoti, ļoti patika!  Šajā projektā ieguvu daudz jaunu draugu un atmiņu, kuras atcerēšos mūžīgi! Nebiju domājusi, ka tas būs tik interesanti! Noteikti gribētu piedalīties vēl kādā projektā!”
Elīna: “Man patika iepazīties ar jauniem cilvēkiem, iemācīties jaunas spēles, iepazīt citas kultūras!”
Sanija: “Man tas bija pirmais šāda veida projekts. Man ļoti patika! Iepazinos ar jauniem cilvēkiem, uzzināju daudz jauna par citām valstīm. Bija daudz interesantu spēļu, ko varēšu izmantot savā skolā!”

Projekts "Kvalitāte ir svarīga!" ​2016.gads. 

No 4.līdz 7.maijam, 2016.gadā, Polijā , nelielā pilsētiņā Konstance, ar Valsts Izglītības Attīstības Aģentūras (VIAA) atbalstu,  biedrības „Talantu pilsēta” pasniedzēja Rita Liepiņa piedalījās seminārā „Quality Matters” par kvalitātes jautājumiem jaunajā Erasmus Plus programmā mobilitātes, KA 1 projektos.
Seminārs bija neparasts ar to, ka tā bija iespēja satikties dažādu sektoru pārstāvjiem –skolu izglītības, profesionālo skolu jeb VET sektoram un pieaugušo izglītotājiem no dažādām Eiropas valstīm. Semināru organizēja Polijas nacionālā aģentūra, bet piedalījās arī pārstāvji no citām nacionālajām aģentūrām.
Dalībnieki kopā izstrādāja rekomendācijas, kādiem aspektiem būtu jāpievērš uzmanība, lai mobilitāšu dalībnieki saņemtu kvalitatīvu savu nosūtošo organizāciju atbalstu gan pirms mobilitātes, gan tās laikā. Tika domāts arī par to, kā labāk izplatīt gūtās zināšanas pēc dažādu apmācību kursiem, un ko viens sektors varētu mācīties no otra.
Ļoti noderīgas bija diskusijas par to, ka nozīmīga  ir ne tikai dalībnieku lingvistiskā sagatavošana, bet arī viņu kultūras un pat psiholoģiskā gatavība gūt jaunu pieredzi un informāciju
Valmierieši ķer jaunības piedzīvojumus Lietuvā 2015.g
2015.gada vasaras pirmais mēnesis ritēja pilnā sparā, kad no Talantu pilsētas Valmieras nodaļas tika saņemts piedāvājums doties apmaiņas programmā uz Lietuvu. "Erasmus +" rīkots nedēļu ilgs projekts jauniešiem, ar galveno tēmu "Ar kultūru - pret jauniešu bezdarbu". Gada karstāko mēnesi - jūliju - pavadīt iepazīstot citu valstu kultūru, uzlabojot valodas zināšanas un satiekot jaunus erudītus jauniešus?! Tādu iespēju nevarēja palaist garām. Latvijas godu projektā aizstāvēt devās divas skaistas, savas valsts mīlošas valmierietes - Elīna Krūkle un Rebeka Jukāma. Ar meitenēm uz brāļu zemi devās divi Viesturieši - Oskars Leosks un Lotārs Zariņš. Komandas vadību uzņēmās Latviešu valodas skolotāja no Rīgas - Rita Alpa-Lūka.

Projekts "Education tools exchange" ​2015.gads. 

Picture
ZAKOPANE, POLIJA, 25.-31.06.2015.
2015.g 24.maijā četri kultūras izglītības un studijas „Talantu pilsēta” biedri - Astra, Andris, Daniels un Emīls - devās projekta „Education Tools Exchange” apmaiņas braucienā uz Polijas kūrortpilsētu Zakopani, kas atrodas gleznainā Tatru kalnu ielejā netālu no Slovākijas robežas.
Ceļš bija tāls un nogurdinošs, taču šīs neērtības atsvēra dažādas interesantas aktivitātes visas nedēļas garumā, Zakopanes pilsētiņas savdabīgais šarms, skaistā daba un kalnu ainavas, kā arī jauniepazītie projekta dalībnieki no citām valstīm. Turpceļā Astra, Andris, Daniels un Emīls apskatīja Krakovu, savukārt atpakaļceļā viesojās Polijas galvaspilsētā Varšavā.
Projektā kopumā piedalījās 22 dalībnieki no 6 valstīm - Spānijas, Itālijas, Armēnijas, Maķedonijas, Polijas un Latvijas. Visas nedēļas garumā dalībnieki dzīvoja naktsmītnē „Aparthotel Krokusy”, kas bija arī galvenā nodarbību un izklaides vieta. Pirmā tikšanās reizē tika spēlētas interesantas iepazīšanās spēles. Nākošajās dienās tika apgūtas dažādas aizraujošas metodes. Teātra režisors no Itālijas Mači deva ieskatu Cosquillas metodē. Dalībnieki lūkojās viens otram acīs, veidoja ķermeņa skulptūras un papildināja viens otru, kā arī izspēlēja viens otra spoguļattēlu. Noslēgumā visi piedalījās vienotā kopīgā īsfilmā.
Latvijas komanda prezentēja studiju apļu metodi, kam sekoja divas praktiskas nodarbības – reāli studiju apļi par tēmām nacionālie ēdieni, nacionālie dzērieni un tradīcijas, kā arī kreatīvie studiju apļi, kur dalībniekiem ar ierobežotiem darbarīkiem un materiāliem kopīgi bija jāizveido aplis vai mandala. Produktīvi tika izmantota iztēle un mākslinieciskās spējas, kā rezultātā tapa trīs pilnīgi atšķirīgi kopdarbi – romantic circle, colorful circle un nature circle.
Polijas komanda iepazīstināja ar divām metodēm - Design thinking un Simplicity (E. De Bono metode). Kopā apskatījām un izspēlējām arī multikulturālās komunikācijas atšķirības dažādu valstu pieredzē.Visu valstu dalībnieki prezentēja savas organizācijas un biedrības, atklājot, ar ko tās nodarbojas un kādi ir tuvākie nākotnes plāni un projekti.

Trīs vakari tika pavadīti nacionālās noskaņās, kur katra komanda prezentēja savu valsti un visi varēja degustēt tās nacionālos dzērienus un uzkodas. Polijas-Latvijas nacionālajā vakarā notika arī balsošana par labāko produktu – uzvarēja draudzība. J Maķedonijas-Armēnijas nacionālajā vakarā tika mācītas nacionālās dejas, kā arī spēlētas azartiskas spēles. Savukārt Spānijas-Itālijas vakarā varēja baudīt īstu spāņu sangriju, izcilu itāļu cieto sieru un Mači vārdos neaprakstāmo O Sole mio dziedājumu.
Starp nodarbībām tika organizēta arī pilsētas apskate, pastaiga nacionālajā parkā un pārgājiens uz kalnu ezeru.Rīgā mūsu dalībnieki atgriezās 1.jūnija rītā – noguruši un mazliet skumji par to, ka projekts jau beidzies, taču kopumā pozitīvi uzlādēti no gūtajiem iespaidiem un emocijām.Paldies biedrībai „Talantu pilsēta” un īpaši Ritai Liepiņai un par vienreizēju iespēju piedalīties šajā projektā, kā arī paldies projekta organizatoriem Adam Rebacz un Alicja Sagan no „Green Elephant Foundation”.
Atskaiti sagatavoja Astra Piviča

Projekts "Ar kultūru - pret jauniešu bezdarbu" 2015 g.

Picture
Projekts "Ar kultūru – pret jaunieši bezdarbu” – ar šādu devīzi no 18. Līdz 25.jūlijam 2015.gadā Lietuvā, Trakai, notiks Erasmus Plus jauniešu apmaiņas projekts, kurā piedalīsies arī 5 dalībnieki no Latvijas, Talantu pilsētas Valmieras nodaļas. Projektā tiksies jaunieši no 5 valstīm – Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Horvātijas un Rumānijas. Projekta koordinators ir Kultūras Centrs no Viļņas.
Sagatavošanas vizītes laikā no 12. Līdz 14.jūnijam no biedrības Talantu pilsēta piedalījās Rita Liepiņa. Tika pilnveidota pasākuma programma, sadalīti pienākumi, izrunātas projekta metodika un iepazīta projekta norises vieta.
Kultūra (mūzika, teātris, deja) tiks izmantota kā līdzeklis, lai mudinātu jauniešus domāt, kā risināt bezdarba problēmu jauniešu vidū.
Foto no sagatavošanās vizītes:

lietuva_atskaite.doc
File Size: 41 kb
File Type: doc
Download File

2014.gads.
​Gūstam pieredzi Igaunijā. Projekts "T4T Keep Your Cool"

2014.g. 17.-24.jūlijam, 3 pieaugušo izglītības treneri no biedrības Talantu pilsēta – Rita Liepiņa, Ināra Pučuka un Ainis Sproģis piedalījās apmācību kursā „T4T Keep Your Cool” netālu no Raplas – Alu apmācību centrā, par neformālajām mācību metodēm pieaugušajiem. Kopā ar kolēģiem no Igaunijas, Itālijas, Rumānijas, Bulgārijas, Zviedrijas un Horvātijas guvām vērtīgu pieredzi un informāciju, ko izmantot turpmākajā darbā.  Apmācības vadīja Igaunijas AVARDA centra treneri  Marguss, Eelika, un trenere Marčella no Itālijas. Apguvām projektu plānošanu, dažus koučinga un mentoringa noslēpumus.
​Katrs dalībnieks dalījās pieredzē ar kādu neformālo metodi, bija noorganizēts arī neliels metožu apmaiņas tirdziņš. Igauņu saunu baudījām pils tornī, savukārt  internacionālajā vakarā rādījām uzvedumu par Sprīdīti. Visi apmācību dalībnieki saņēma Youthpass sertifikātu. Dalībnieki turpina komunikāciju Facebook grupā.

2014.gads. Otrā iespēja Rumānijā

No 16.-20.jūnijam, 2014.g.,biedrība Talantu pilsētas pasniedzēja R.Liepiņa piedalījās Grundtvig darbnīcā Rumānijā, Miercurea Ciuc pilsētā, par pieaugušo izglītības rīkiem un metodēm „Tools and approaches for educators in adult literacy”. Kursus organizēja Soros izglītības centrs.  Apguvām tādas neformālās metodes kā, piemēram, Preses Komanda, Blob koks, Foruma teātris, Eksperimentālā mācīšanās un citas. Mūsu biedrība prezentēja studiju apļa metodi.  Dalībniekiem bija iespēja arī apmeklēt lauku skolu Rumānijā un uzzināt, kā darbojas „Otrās iespējas „ programma  romu izglītībā. Vislielākais paldies pasniedzējai Evai par nesavtīgo dalīšanos pieredzē un informācijā!

2014.gads. Projekts "Young Enterprises" Rumānija

Biedrība Talantu pilsēta piedalījās starptautiskajā projektā "Young Enterprises" Rumānijā. Brauciens notika 2014.gada 7-17.novembrī (10 dienas), tajā piedalījās 4 jaunieši (18 – 25.g.v.) - L.Ivanova, A.Novatočinova, R.Sīle, L.Kūla kā arī grupas līderis no Talantu pilsētas -L.Graudiņa.
Projekta ietvaros Rumānijā tika apgūtas prasmes veidot jaunu uzņēmumu, sākot no biznesa plāna izstrādes līdz uzņēmuma veiksmīgam startam. Kopā ar jauniešiem no 8 valstīm – Latvijas, Rumānijas, Bulgārijas, Itālijas, Polijas un Turcijas, jaunieši apguva mārketinga rīkus, kā arī smēlās idejas uzņēmuma izveidošanu vadīšanu  un darbību. Projekts „Young enterprises” saņēmis Erasmus Plus jauniešu apmaiņas projektu finansējumu. Projekta koordinators ir asociācija „Initiative Sociale” no Rumānijas.
Picture
Picture
press_release_young_enterprises.pdf
File Size: 186 kb
File Type: pdf
Download File

2014.gads. Dalītiesprieks metožo tirdziņā Tool Fair IX Rumānijā

No 3.-7. Novembrim Rumānijas pilsētā Klužā (Cluj Napoca) aizritējis jau devītais jaunatnes darbinieku konferencep rogrammas "Erasmus+: 
Jaunatne darbībā" ietvaros sadarbībā ar Salto Youth Resuru Centru un EuroMed tīklu. Pasākuma laikā uzņemtais videoklips apliecina – nokļuvām pasakā! Burvīga viesnīca, dalīties griboši kolēģi, ideju un pieredzes apmaiņas stāsti – un tas viss 3 dienās! Nesanāca pat īsti laiks iepazīt visus ap 70 dalībniekus, kas bija sabraukuši no 30 dažādām valstīm. Neparasta 
iespēja vienuviet satikt jaunatnes darbiniekus no Izraēlas, Palestīnas, Tunisijas, Maltas, Ukrainas, Krievijas, Moldovas utt.

No Latvijas es, Rita Liepiņa, pārstāvēju biedrību Kultūras un Izglītības studija „Talantu pilsēta”. Mūsu organizācija pasākumā dalījās pieredzē ar studiju apļa metodi. Metodes apraksts pieejams mājas lapā: stdijuaplis.weebly.com, kā arī tagad jaunajā MET Salto Youth multivalodu rīku un metožu datu bāzē. Man bija iespēja piedalīties vairākās pašu dalībnieku sagatavotajās un vadītajās darbnīcās, piemēram, par ADDIE modeli, PerformanSe testiem. Lektors Mark Taylor sadarbībā ar Lietuvas Jaunatnes NA piedāvāja jaunu konceptu – „inner readiness” – mūsu iekšējā gatavība uztvert lietu būtību. Neparasti un noderīgi likās grafiskā izpausme (graphic facilitation), atspoguļojot darba grupās notiekošo. Jaunatnes darbiniekiem tagad pieejama arī rokasgrāmata „Graphic Express” un jaunā formāta biļetens „Tools for Learning”. 
Un, kā jau Transilvānijā, mūsu darbu vēroja Drakulas līdzgaitnieks Toolacula. Vietējie Klužas pilsētas jaunieši bija sagatavojuši pārsteigumu – pilsētas apskati ar spēles elementiem. Baudījām arī savdabīgo rumāņu mūziku un tradicionālos ēdienus. Savukārt citu tautu kultūru iepazinām starpkultūru vakarā un karaoke dziesmu vakarā. Visi konferences dalībnieki savu jauniegūto prasmju apliecinājumam saņēma Youth Pass jeb jaunatnes Pasi. Gribās iegūtās zināšanas un pieredzi jau tūlīt pielietot praksē. Piemēram, no biznesa vides aizgūto ADDIE modeli var izmantot gan apmācību programmu izstrādē, gan projektu plānošanā. Dažus no jauniepazītajiem kolēģiem jau 2015.gadā ceram satikt Rīgā. Savukārt Maltas jauniešus 
interesētu jauniešu apmaiņa par cilvēktirdzniecības tēmu un sportu. Tool Fair – tā ir lieliska iespēja koncentrētā veidā gūt milzīgu pieredzi un jaunu iedvesmu darbam, iespēja paplašināt redzesloku un iegūt jaunus draugus!
Rita Liepiņa, projektu koordinatore, biedrība Talantu pilsēta

2014.gads "Mūžizglītības aisberga" atklāsmes misija Viļņā

Picture
"Mums, divām pieaugušo izglītības pārstāvēm no Latvijas (Rita Liepiņa, Sarmīte Vilde), bija iespēja piedalīties Grundtvig darbnīcā ar intriģējošu nosaukumu – „Mūžizglītības aisbergs” (jeb „Iceberg of Literacy”), kas norisinājās Lietuvā, Viļņā, no 4.-10. maijam, 2014. Darbnīcu organizēja Lietuvas Pieaugušo Izglītības Asociācija (http://www.lssa.smm.lt/). Kopā bijām 18 izglītotāji no 9 valstīm.Nedēļas laikā aisberga neredzamā daļa kļuva aizvien saprotamāka. 
Nodarbībās apgūtās metodes noderēs turpmākajā darbā ar pieaugušo auditoriju – gan krāsu un zilbju haiku, gan stāstu skaņas, gan domu kartes.  Katra valsts prezentēja pieaugušo izglītības situāciju savā valstī. 
Iepazināmies arī ar Viļņas vakarskolas „Varpo”(tulkojumā –„zvans”) darbu un guvām ieskatu, kā lietuviešu valodu apgūst imigranti. Spilgtā atmiņā paliks gan lietainā diena Trakai pilsētiņā, gan agrais pavasaris Viļņā un „burtu foto medības” pilsētas ielās un laukumos. Bija arī neparasta mācību stunda senajos Rasas kapos. Pēc apmācībām organizatori izveidos e-žurnālu ar dalībnieku piedāvātajām metodēm. Talantu pilsēta bija sagatavojusi prezentācijai studiju apļa metodi.
Lietuvā bijām Eirovīzijas dziesmu konkursa laikā, varbūt arī tāpēc visiem „pielipa” jaukā dziesmiņa „Welcome to Lithuania!”Liels paldies organizatoriem par gūto ieskatu mūžizglītības aisbergā!"
Rita Liepiņa, Sarmīte Vilde

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Aktuālie Erasmus projekti
  • Realizētie starptautiskie projekti
    • Nordplus projekti
    • Dalība dažādos projektios
    • Dalība dažādos projektos līdz 2013
    • Realizēts - LIME
    • Realizēts - Create to integrate
  • Vietējie projekti
    • 2021.-2023.gads
    • 2018.gads
    • 2017. gads
    • 2016.gads
    • 2015.gads >
      • Socialais vilnis
    • 2014.gads >
      • Komunkaciju labirinti
    • 2013.gads
    • Demokratiskie studiju apli, SIF
    • 2012.gads
    • 2011.gads
    • Lidz 2011.gadam
  • Kontakti
    • Privatuma politika
  • English
  • DWELL